Údlice - Kovářská, ml.žáci 2:0 (0:0)

[Údlice neděle 31.10.2010 10:30]
Mužstvo mladších žáků sehrálo velmi dobré utkání na dobře připraveném domácím hřišti. Kluci si byli již před utkáním vědomi kvalit soupeře z Kovářské. Ten před dnešním utkáním opanoval vrchní příčky aktuální tabulky soutěže. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili i sestavu a přípravu před zápasem. Na hřišti se již od úvodu toto očekávání více než potvrdilo a ukázalo se, že i přes dobře fungující kombinaci bude těžké se dostat před soupeřovu branku do vyložené gólovky. Soupeř měl podobné plány a tak se také pokoušel získat převahu a vymyslet gólovku ke vstřelení gólu. Je třeba přiznat, že se to málem podařilo ze standardní situace, kdy po opakované střele na naši branku vyrážel míč od tyče náš pravý obránce. Naše šance ale také ukázaly, že můžeme soupeře přehrát a byla to jistě jen otázka trpělivosti a vůle nevypustit žádný důležitý souboj. Po dobrém prvním poločase jsme se soupeřem rozešli do šaten smírně za stavu 0:0. Na začátku druhé půle se pokusil soupeř přitlačit. Podařilo se tlak ustát a naopak za krátko získat převahu ve středu pole což vyústilo ve vstřelení našeho prvního gólu. Soupeře to ale nijak nedemotivovalo, naopak jeho snaha o zvrat byla intentzivní. Soupeř hrozil zejména ze standardních situací, kdy se mu dařilo vyvolat směrem na naši branku velký tlak. Náš gólman ale zachytal dobře a stál vždy tam, kde to bylo třeba. Podařilo se tak držet čisté konto a po jedné z našich dalších akcí jsme vstřelili druhý gól utkání. Za odvedený výkon je potřeba kluky pochválit, zejména se dnes konečně dařila i kombinační hra. Jistě to potěšilo i přítomné diváky, protože dnešní utkání bylo jistě zajímavé a přineslo řadu hezkých akcí na obou stranách. Naše vůle a snaha po vítězství byla větší a proto jsme utkání zaslouženě zvítězili a další tři body do tabulky zůstali na domácí půdě.