Údlice - Klášterec, ml.žáci 0:9 (0:4)

Zápas na domácím hřišti s jedním z favoritů soutěže nám vůbec nevyšel.

Již od zahájení zápasu bylo na našich klukách vidět, že nedokázali z hlav vytěsnit myšlenku "hrajeme s Kláštercem". Bohužel byla tato myšlenka velkou brzdou pro jakékoliv týmové akce a svazovala většině kluků nohy. Velmi brzy se to také projevilo na výsledku zápasu, kdy soupeř skóroval a ujal se vedení 0:1. I přes tuto skutečnost se nepodařilo nastartovat u kluků bojovného ducha. Ve hře byla sice občasná individuální snaha, ale to rozhodně nemůže stačit na velmi dobře hrajícího soupeře, který si nejen přihrával po celé ploše hřiště. Ale díky aktivnímu pohybu byl i u naprosté většiny míčů dříve a tak se hra stále valila na naši branku. V poločase jsme proto odcházeli do šaten za stavu 0:4. V další půli nás opět soupeř začal školit z fotbalových lekcí a ukázal, kdo je na hřišti pánem. Nedokázali jsme čelit trvalému tlaku a skóre proto narůstalo ve prospěch soupeře. Závěrečný hvizd rozhodčího uzavřel zápas za stavu 0:9, což je pro nás výsledek velmi nelichotivý. Obzvláště s přihlédnutím ke skutečnosti, že jsme celou předchozí část soutěže odehráli pouze s 11 obdrženými brankami. Již z toho je dobře vidět s jakou odevzdaností jsme se proti Klášterci na hřišti představili. Pozitivní skutečností na současném stavu je, že se již nepotýkáme s nedostatkem hráčů. Na střídání jich máme dnes více než dostatek. Zahráli si všichni, bohužel se stejným výsledkem. Musíme na dnešní hru rychle zapomenout a vzít si ponaučení, že bez bojovného výkonu a pohybu s míčem a zejména bez něho se zápasy ve fotbale dnes již nevyhrávají. Bohužel jsme nepotěšili ani příchozí diváky, kteří nebyli zklamáni ani tak výsledkem, jako předvedenou hrou bez srdíčka a odhodlání. Jak se říká v jedné nejmenované reklamě "Fotbal je o slzách a potu...", slzy jsme si užili dnes a pot budeme muset přidat v tréninku a přípravě na další utkání.