Naše mužstva - Mladší žáci - Rozbory
seznam článků
Foto ze zápasu
Všechny strany

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždělo mužstvo mladších žáků na hřiště Perštejna.

Již před utkáním se kluci netajili ambicí odvézt si opět z hřiště hostů vítězství a připsat si tak další tři cenné body do tabulky. Od začátku utkání nastoupili kluci nejen s chutí vyhrát, ale podat opět kolektivní a zodpovědný výkon ze zajištěné obrany. Ta opět fungovala spolehlivě a jednoduchou hrou se snahou hrát první míč opět nepouštěla soupeře do jakékoliv vyložené šance. Postupně se tak po ovládnutí středu hřiště podařilo přesouvat hru před branku soupeře a tak vyvolávat tlak směrem do branky hostů. Je potřeba říci, že i obrana hostů hrála dobře a tak bylo poměrně obtížné se do vyložené šance dostat. Náš vytrvalý tlak ale přinesl své ovoce a naši kluci byli první, kteří se mohli radovat ze vstřelené branky. To zvýšilo jejich chuť po dalším gólu a tak se snažili vytrvale dobývat bránu soupeře výpady po obou stranách hřiště i jeho středem. Díky tomu, že jsme byli bez marodky jsme mohli i střídat větší počet hráčů, což přineslo ovoce v udržení vyššího tempa hry. Výsledkem byl nakonec druhý gól v brance soupeře. S tímto výsledkem jsme ukončili první poločas a prodiskutovali předpokloádaný vývoj situace ve druhém poločase. Samozřejmě jsme očekávali konsolidaci soupeře v průběhu přestávky a jeho zvýšené úsilí na začátku druhé půle hry. To nakonec vyústilo i v jednu čistou gólovou příležitost soupeře, kdy postupoval útočící hráč sám na našeho brankáře. Ten ale vytáhl střelu reflexivním zákrokem mimo branku a mužstvo podržel. Jak plynula hra, tlak soupeře mírně polevoval a proto jsme nasadili do hry i nováčky v mužstvu. Ti skutečně zabojovali a jistě se za svůj výkon v porovnání s matadory mužstva stydět nemusí. Konečně výsledek zápasu 0:3 v náš prospěch jistě hovoří za vše. Sladkou odměnou pro všechny hráče proto byla "střelba" rychlých špuntů. Kluci si to za svůj výkon zasloužili a věříme, že si užili nejen zápas, ale i tu sladkou odměnu na závěr.